EVENTS

Organised Play

Event Date / Tme Courts in Use
Senior Club Night Wednesday 6pm – 10pm (drills 1st hour) All
Senior Club Afternoon Sunday from 3:00pm all year 4
Midweek - Wednesday Wednesday 9am - 12pm (during school terms) All
Midweek - Friday Friday 9am - 11am (during school terms) All
Juniors Saturday 8.15am - 9:30am & 9.30am - 11am
Sept – April (during school terms)
All
Intermediates Thursday 5.30pm – 7pm
Sept – April (during school terms)
All

:

School Holiday Programme

 All holiday programmes are run by CarterTennis at our club.  To enquire email nathan@cartertennis.net or neil@cartertennis.net

2018/19 CLUB CHAMPS

Congratulations as follows;

Junior Boys’ Singles

Max Murray

Junior Girls’ Singles

Kate Anderson

Junior Boys’ Doubles

Flynn Robertson / Jamie Brokenshire

Junior Girls’ Doubles

Neve Dobson / Poppy Tingey

Most Improved Junior Boy

Max Murray

Most Improved Junior Girl

Ella Satherley

Intermediate Boys' Singles

Jamie Mackenzie

Intermediate Girls' Singles

Charlotte Catherwood

Intermediate Boys’ Doubles

Freddie Lockhart / Jamie Mackenzie

Intermediate Girls’ Doubles

Emmeline Duncan / Rosa Dewhurst

Midweek Women’s Singles

Suzanne de Spong

Midweek Women’s Doubles

Andrea Follington / Suzanne de Spong

Veteran Men’s Singles

Stephen Hunter

Veteran Women’s Singles

Emma Smales

Veteran Men’s Doubles

Matt Cunningham / Dave Shennan

Veteran Women’s Doubles

Karleen Edmonds / Sharon Mitchel

Veteran Mixed Doubles

Andrea Follington / Adam Follington

Open Men’s Singles

Richard Nieper

Open Women’s Singles

Charlotte Catherwood

Open Men’s Doubles

Freddie Lockhart / Jamie Mackenzie

Open Women’s Doubles

Andrea Follington / Rumi Wilson

Open Mixed Doubles

Suzy Larkin / Liam Briggs

Best Interclub Record

Freddie Lockhart

Outstanding Club Contribution

Lynaire Kittelty

West End Cup Men’s Singles

Rubin Statham

West End Cup Women’s Singles

Valentina Ivanov

West End Cup 16 & U Boys

 Anton Shepp

West End Cup 16 & U Girls

 Holly Stewart